Menu
Your Cart

Pakowarki próżniowe - zewnętrzne

SV 1-3 profesional
Nowość
Model: 167
Próżniowa maszyna pakująca SV 1-3 profesionalObudowa i zbiornik wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304.Zasilanie 230 VWymiary maszyny (LxWxH) 470x330x175 mmWaga maszyny 18 kgWymiary listwy zgrzewającej 470 mmPompa Busch 4 m3/h..
0,00zł Bez podatku:0,00zł
SV-A
Nowość
Model: 166
Próżniowa maszyna pakująca SV-AObudowa i zbiornik wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304.Zasilanie 230 VWymiary maszyny (LxWxH) 470x310x150 mmWaga maszyny 12 kgWymiary listwy zgrzewającej 470 mmPompa 30 L/min..
0,00zł Bez podatku:0,00zł
SV-E
Nowość
Model: 165
Próżniowa maszyna pakująca SV-EObudowa i zbiornik wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304.Zasilanie 230 VWymiary maszyny (LxWxH) 370x240x110 mmWaga maszyny 7 kgWymiary listwy zgrzewającej 370 mmPompa 17 L/min..
0,00zł Bez podatku:0,00zł
VE-37 digital
Nowość
Model: 168
Próżniowa maszyna pakująca VE-37 digitalObudowa i zbiornik wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304.Zasilanie 230 VWymiary maszyny (LxWxH) 370x240x110 mmWaga maszyny 12 kgWymiary listwy zgrzewającej 370 mmPompa 17 L/min..
0,00zł Bez podatku:0,00zł
VE-47 digital
Nowość
Model: 169
Próżniowa maszyna pakująca VE-47 digitalObudowa i zbiornik wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304.Zasilanie 230 VWymiary maszyny (LxWxH) 470x310x150 mmWaga maszyny 12 kgWymiary listwy zgrzewającej 370 mmPompa 17 L/min..
0,00zł Bez podatku:0,00zł
VE-47/3 digital profesional
Nowość
Model: 170
Próżniowa maszyna pakująca VE-47/3 digital profesionalObudowa i zbiornik wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304.Zasilanie 230 VWymiary maszyny (LxWxH) 470x310x150 mmWaga maszyny 12 kgWymiary listwy zgrzewającej 370 mmPompa 17 L/min..
0,00zł Bez podatku:0,00zł
Wyświetlono: 1 do 6 z 6 (1 stron)

Pakowarka próżniowa listwowa

Pakowarka listwowa to urządzenie, które coraz częściej pojawia się w wielu punktach zajmujących się produkcją lub sprzedażą żywności, ale nie tylko. Tego typu niewielkie sprzęty możemy spotkać także w innych miejscach związanych z gastronomią takich jak hotele, restauracje czy bary. Ogólna zasada działania takiego urządzenia jest banalnie prosta i sprowadza się do odsysania powietrza z wnętrza worka i szczelne jego zamknięcie. Takie działanie ma wpływ na przedłużenie świeżości produktu znajdującego się w środku. Pakowarki próżniowe listwowe składają się z pompy próżniowej i listwy grzewczej.
Pakowarka próżniowa listwowa to jeden z dostępnych typów pakowarek próżniowych gastronomicznych dostępnych na rynku. Te urządzenia charakteryzują się stosunkowo niewielkimi rozmiarami, które przeważnie nie przekraczają 50 centymetrów. Z uwagi na stosunkowo niewielkie wymiary używane są przeważnie w miejscach, gdzie ich działanie ma pełnić jedynie funkcję pomocniczą jak np. w małych sklepach czy w niewielkich restauracjach. Coraz częściej pojawiają się także w gospodarstwach domowych i stosowane są do użytku codziennego w kuchni. W sklepach można spotkać modele, które wykonane są zarówno z tworzywa sztucznego jak i ze stali nierdzewnej. Jak można się domyśleć, ten drugi typ jest zdecydowanie bardziej wytrzymały. 
Jak działa takie urządzenie? Wystarczy, że umieścisz to co chcesz zapakować próżniowo w specjalnym worku. Następnie musisz włożyć do wnętrza urządzenia końcówkę worka, a urządzenie przystąpi do wyciągania z niego powietrza. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne worki, które charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością.

Pakowarki próżniowe zewnętrzne

Pakowarki próżniowe zewnętrzne to urządzenia nieco bardziej zaawansowane technologicznie, stosowane przeważnie w większych zakładach gastronomicznych, gdzie pakowanie próżniowe stanowi ważny element codziennego funkcjonowania. To urządzenia, które charakteryzują się wysoką wydajnością i zdecydowanie większą szybkością niż pakowarki listwowe. Posiadają także możliwość regulacji różnego rodzaju parametrów.
Posiadają one osobną komorę, która zamykana jest za pomocą hermetycznej pokrywy. To właśnie tam umieszczane jest opakowanie z produktem podczas procesu pakowania. W pierwszej kolejności z wnętrza pompy odciągane jest całe powietrze znajdujące się w opakowaniu, a w następnej kolejności następuje zgrzanie folii. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pakowarki próżniowej?

Przede wszystkim pakowarka próżniowa powinna być dostosowana do rodzaju działalności jaką prowadzisz. Jeśli natomiast poszukujesz urządzenia do użytku jedynie domowego, to z całą pewnością powinieneś postawić na standardową pakowarkę próżniową listwową. To urządzenie, które jest niewielkich rozmiarów i sprawdzi się do codziennego stosowania.
W przypadku wyboru pakowarki służącej do pomocy w działalności gospodarczej, musisz uwzględnić kilka aspektów. Przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaj produktów, które będziesz pakować i ich wielkość, a także potencjalną ilość zamykanych dziennie opakowań. Większe gabaryty potrzebują profesjonalnego sprzętu, ze względu na to że standardowe pakowarki listwowe mają swoje ograniczenia wielkości listew zgrzewających. Jeśli więc wiesz, że Twoje produkty mają więcej niż 60 centymetrów, to odpowiednim dla Ciebie sprzętem będzie pakowarka próżniowa zewnętrzna. Co ciekawe, małe pakowarki listwowe, potrafią zamykać nawet kilka woreczków jednocześnie, o ile mieszczą się one w maksymalnej długości listwy.
Podczas wyboru urządzenia musisz zwrócić także uwagę na wydajność pompy próżniowej. Przy opisach produktów znajduje się parametr mówiący o m3/h. Informuje on nas zarówno o tym jak szybko będzie działało dane urządzenie, w jakim czasie będzie pakować pojedynczy produkt,  a także jaki będzie maksymalny poziom jego podciśnienia.
W ofercie dostępne są także produkty, które mają więcej niż jedną komorę. To urządzenia przeznaczone do pakowania dużej ilości opakowań. Naprzemienne użycie obu komór wpływa na zwiększenie wydajności podczas procesu pakowania.