Menu
Your Cart

Maszyny etykietujące, ważąco-etykietujące

Dlaczego warto zdecydować się na maszyny etykietujące?

Etykieciarki to obecnie niezwykle przydatne i potrzebne urządzenia mechatroniczne. Taka maszyna pozwala na nakładanie etykiet na butelki, puszki, słoiki czy inne pojemniki o różnych kształtach i materiałach. Informacje umieszczane na produktach muszą być czytelne, a proces ich nakładania powinien być szybki i łatwy. Warto pamiętać o tym, że istnieją maszyny etykietujące różnego rodzaju. Możemy wyróżnić systemy etykietowania poprzez rodzaj wykorzystywanej etykiety:

 • etykieta samoprzylepna
 • etykieta na zimny klej
 • etykieta na ciepły klej

Etykiety samoprzylepne nie wymagają osobnego klejenia, jak te na zimny czy ciepły klej. Umieszczanie etykiet na produkcie przy pomocy ciepłego i zimnego kleju wygląda bardzo podobnie. Proces wygląda następująco: pocięte etykiety powinny zostać ustawione w stosie, w magazynku. Stamtąd etykieciarka je pobiera i przenosi na walec klejowy. Jedyną różnicą między tymi sposobami jest to, że umieszczanie etykiet przy pomocy ciepłego kleju nie wymaga tak dużej ilości kleju, jak przy używaniu zimnego kleju. 

Możemy wyróżnić następujące maszyny do etykietowania:

 • datowniki, plombowanie tacek
 • etykieciarki automatyczne
 • etykieciarki półautomatyczne
 • wago-etykieciarki

Poznaj naszą ofertę  datowników!

Nasze datowniki pozwalają na trwałe i nieusuwalne znakowanie etykiet lub opakowań formowanych. Dzięki nim na produkcie umieścisz różnego rodzaju informacje, np. numery serii czy daty produkcji. Takie urządzenie może zostać zamontowane na różnego rodzaju maszynach pakujących, etykieciarkach lub na stanowiskach z ręcznym podawaniem opakowań. Oferujemy również maszyny do plombowania tacek. Ten system pozwala na zabezpieczanie produktów o różnych rozmiarach oraz kształtach. Automatyczne maszyny do etykietowania to kolejna grupa produktów, które są dostępne na naszej stronie. Etykieciarki można odpowiednio zaprogramować, aby prawidłowo znakowały towary. Działają w taki sposób, że człowiek nie musi ingerować w proces etykietowania. Jednak należy pamiętać, że nad urządzeniem powinien czuwać przeszkolony człowiek, który będzie kontrolował czy działa ono poprawnie i bezpiecznie. 

Czy  warto zdecydować się na półautomatyczne maszyny do etykietowania?

Maszyny półautomatyczne przeznaczone do etykietowania to także bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Sprawdzą się dla wielu linii produkcyjnych. Z łatwością można dostosować je do kształtu, wielkości, a także materiału, z jakiego jest wykonane opakowanie. Wymagają ingerencji człowieka w proces etykietowania. Operator stanowiska musi ręcznie umieścić produkt w konkretnym miejscu na maszynie, aby naniosła ona etykietę na odpowiednie miejsce. Półautomatyczne maszyny do etykietowania są doskonałym wyborem do oklejania w krótkich seriach. Nasz bogaty asortyment obejmuje również maszyny, które nazywają się wago-etykieciarki. Te automatyczne przyrządy pozwalają na ważenie i etykietowanie z informacjami, takimi jak: waga, cena za kilogram czy cena całkowita. Aplikują samoprzylepne etykiety na papierze termicznym przy pomocy systemu „air-jet” lub pneumatycznego ramienia. Są wyposażone w transportery z systemem band do centrowania oraz ustawiania w linii tacek. Maszyny posiadają możliwość pracy automatycznej, manualnej lub tylko transportowanie produktów przez transporter.

Bogaty wybór maszyn ważąco-etykietujących od Znakpak!

W naszej ofercie znajdziesz sporo maszyn takich jak etykieciarki do butelek. Są to 

niezwykle istotne urządzenia. Oznaczanie butelek jest dość trudne, przede wszystkim dlatego, że mają kruchą i śliską powierzchnię, którą trzeba okleić. Jednak możemy zapewnić, że nasze maszyny świetnie poradzą sobie z tym zadaniem. Urządzenia przeznaczone do oklejania butelek mogą przyklejać etykiety:

 • na zimny klej
 • na gorący klej
 • samoprzylepne
 • samoprzylepne + na zimny klej
 • na gorący klej + na zimny klej
 • na gorący klej + samoprzylepne

Oprócz tego etykieciarki mogą znakować butelki różnego rodzaju: 

 • szklanych
 • PET 
 • cylindrycznych szklanych
 • cylindrycznych PET 

Warto wspomnieć również o przydatnych funkcjach maszyn. Nasze etykieciarki mogą etykietować nawet 6000 butelek na godzinę, co pozwala na zwiększenie wydajności. Umożliwiają umieszczenie etykiety z przodu, z tyłu czy na szyjce butelki, a nawet owijać je wokół. Dodatkowo mogą naklejać banderole oraz być wyposażone w obrotowy lub stały magazyn. 

Maszyny etykietujące do kartonów są stworzone do pracy masowej. Sprawdzą się tam, gdzie jest potrzebna szybka, sprawna i powtarzalna aplikacja identycznych informacji na produktach. Etykieciarki do kartonów pozwalają na umieszczanie samoprzylepnych etykiet w odpowiednim miejscu na paczce. Produkty mogą być wyposażone w fotokomórkę czy posiadać regulowaną prędkość etykietowania. W przypadku etykieciarki cena zaczyna się od dość niskiej, przez pośrednią, kończy na bardzo wysokiej. Należy pamiętać, że cena etykieciarek ma znaczenie. Im będzie ona wyższa, tym urządzenie będzie posiadało więcej funkcji i możliwości. Przed zakupem maszyny etykietującej powinniśmy zdecydować jakiego rodzaju urządzenie jest nam potrzebne. Czy będzie to datownik, etykieciarka automatyczna, a może wago-etykieciarka. Oprócz tego powinniśmy wiedzieć jakiego rodzaju produkty będziemy etykietować.