Menu
Your Cart

Klipsownice

Uzupełnieniem procesu produkcyjnego może być zadbanie o schludne i funkcjonalne opakowanie. W tym celu warto rozważyć wprowadzenie klipsownicy do parku maszyn pakujących. Jest to urządzenie wykorzystywane do zamykania torebek klipsem (clipband) bądź zakręcania tasiemką (twistband). Taki sposób zamknięcia, chroni zawartość przed przedostaniem się kurzu, pyłu, brudu, itp. Ponadto zapewnia estetyczny wygląd finalnego opakowania, a przyszłym użytkownikom ułatwia otwieranie – bez konieczności stosowania nożyc czy noża. Zamknięcie można otworzyć wykorzystując wyłącznie swoje dłonie – dlatego takie rozwiązania często stosowane są przy produktach spożywczych.

Klipsownica do wędlin — uzupełnienie sprzętu masarskiego

Klipsownica do wędlin to urządzenie gastronomiczne, które wbrew pozorom jest niezastąpione w masarni. Dzięki niej pakowanie wędlin czy kiełbas jest szybkie i zdecydowanie prostsze. To pomocne akcesorium, szczególnie kiedy dziennie produkowanych jest wiele sztuk wyrobów masarskich. Dzięki temu ten końcowy proces pakowania postępuje gładko i bez problemu, a klient dostaje produkt, który wygląda estetycznie. Nasze klipsownice dbają o wygląd opakowania, a Ty o to, co znajduje się w środku. 

Klipsownica wykorzystuje do zacisku klipsy i pętelki, które występują w różnych odmianach. To od Ciebie zależy, którego z tych produktów użyjesz. Jednak wbrew pozorom nawet ten niewielki element ma wpływ na to, czy produkt będzie zamknięty w sposób szczelny i higieniczny. Dlatego, jeżeli nie masz doświadczenia w tym temacie, skorzystaj z porady naszych fachowców, którzy z przyjemnością udzielą Ci informacji odnośnie sprzętów kompatybilnych z naszym urządzeniem. Odpowiednio dobrane klipsy mogą nawet sprawić, że produkt będzie zamknięty w sposób hermetyczny.

Gdzie można wykorzystać klipsownice — klipsownica do warzyw

Klipsownice to urządzenia, które sprawdzą się nie tylko w zakładach masarskich czy zakładach produkcyjnych. To idealne rozwiązanie także dla osób, które posiadają punkty handlowe, hurtownie czy magazyny. Klipsownice są bardzo wytrzymałym sprzętem, a ich wytrzymała konstrukcja sprawia, że mogą być używane na co dzień. 

Klipsownice to sprzęty, które sprawdzą się nie tylko w masarstwie. Specjalny rodzaj klipsownicy do warzyw to urządzenie, które pakuje produkt, głównie owoce i warzywa, w siatkę. To proste rozwiązanie widzisz na co dzień na półkach spożywczych. W ten sposób zapakowane są np. cytryny czy pomarańcze. Maszyna automatycznie owija produkt w siatkę, po czym odcina ją na odpowiedniej wysokości, a całość zamyka za pomocą specjalnego klipsa. Cały proces odbywa się praktycznie automatycznie, dzięki czemu postępuje sprawnie.