Menu
Your Cart

Maszyny do pakowania w folie termokurczliwą

Folia termokurczliwa ma szerokie zastosowanie w procesach produkcyjnych. Sprawdzi się ona zarówno do pakowania artykułów spożywczych, jak i zbiorczego pakowania produktów przemysłowych. Nasza firma oferuje bogaty wybór maszyn, które pozwalają zautomatyzować pakowanie za pomocą folii termokurczliwej.

Zalety pakowania w folię termokurczliwą

Przede wszystkim folia termokurczliwa dokładnie dopasowuje się do pakowanego produktu. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w przypadku produktów o nieregularnych kształtach. Tę zaletę od dawna wykorzystuje się podczas pakowania żywności, jednak coraz częściej dostrzegają ją także inni producenci.

Ponadto folia termokurczliwa cechuje się dużą wytrzymałością i trwałością, dzięki czemu stanowi duże zabezpieczenie dla przechowywanych produktów. Z tego powodu wykorzystywana jest powszechnie do zbiorczego pakowania artykułów przemysłowych, używa się jej m.in. do pakownia zgrzewek napojów. Wysoką odpornością cechują się również nadruki na folii termokurczliwej, ma to duże znaczenie z punktu widzenia budowania wizerunku firmy.

Jej wytrzymałość i trwałość sprawiają, że produkt jest dobrze chroniony — zarówno w transporcie, jak i w sklepie. Dobrze wyglądający towar pozostawia lepsze wrażenie, natomiast w trasie, czy też sklepie stacjonarnym jest on narażony na uszkodzenia. Dlatego warto go odpowiednio zabezpieczyć.

Ponadto folia termokurczliwa daje duże możliwości personalizacji, można na niej nadrukować teks lub grafikę.

Maszyny do pakowania w folię

Podczas pakowania w folię termokurczliwą niezbędne jest jej podgrzanie. Do tego konieczne są odpowiednie urządzenia. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór maszyn usprawniających ten proces.

Oferujemy urządzenia do pakowania automatycznego i półautomatycznego, tunele obkurczające, a także maszyny do zgrzewarek i zgrzewarki impulsowe.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że folia termokurczliwa ma bardzo duże zastosowanie w przemyśle, dlatego przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę, co pozwala dopasować urządzenia do pakowania w folię termokurczliwą do potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Wykorzystując specjalistyczne maszyny, możesz znacząco zwiększyć wydajność linii produkcyjnej, co przełoży się na niższe koszty pakowania i większe zyski.

Dlaczego warto kupić maszyny do pakowania w folię w ZnakPak?

Przede wszystkim zatrudniamy zespół specjalistów, dzięki czemu każdy klient może liczyć nie tylko na otrzymanie towaru najwyższej jakości, ale też pomoc oraz wsparcie w wyborze odpowiedniej maszyny.

Ponadto jesteśmy wyłącznym dystrybutorem kilku producentów maszyn pakujących w folię termokurczliwą, dzięki temu możemy wybrać dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie pod względem funkcjonalności jak i ceny.

Poznaj zalety folii termokurczliwej

Automatyczne pakowanie w folię termokurczliwą jest nowoczesnym rozwiązaniem. Zapewnia szybkie i sprawne pakowanie za pomocą specjalistycznych maszyn, które spełniają najwyższe standardy. Są one przystosowane do szybkiej, wydajnej i bezpiecznej pracy, która ułatwia działalność produkcyjną. Jeżeli zależy Ci na oszczędności czasu oraz wysokiej jakości opakowaniach, to warto postawić na automatyzację w procesie pakowania. Stosując nasze sprawdzone maszyny, usprawnisz proces produkcji w swojej firmie. Umożliwią Ci one szybkie, sprawne i komfortowe, a przede wszystkim zautomatyzowane pakowanie w folię. Folia termokurczliwa doskonale dopasowuje się do pakowanego produktu, dlatego bardzo często wykorzystywana jest przy artykułach charakteryzujących się nieregularnymi kształtami. To zaleta, która jest doceniana przez wielu producentów.

Folia wyróżnia się trwałością i wytrzymałością. Znakomicie chroni artykuły przed zagnieceniem, zabrudzeniem oraz działaniem wilgoci i kurzu. Ponadto Klient nabywając zafoliowany produkt, ma gwarancję, że nikt wcześniej przed nim go nie otwierał. Przy zastosowaniu specjalistycznych maszyn do automatycznego pakowania w folię termokurczliwą mamy gwarancję bardzo dokładnego, precyzyjnego i szybkiego pakowania. Folia idealnie przylega do zawartości i szczelnie je zamyka. Nie wpływa również na walory smakowe czy aromatyczne. Tego rodzaju metody pakowania cieszą się ogromną popularnością i są szczególnie wykorzystywane w branży spożywczej, gdzie ważny jest termin przydatności produktu do spożycia. Taki sposób pakowania spotykamy również przy produkcji kosmetyków, w poligrafii (foliowanie książek, kalendarzy), w przemyśle drzewnym i meblarskim, np. pakowanie mebli, ale również przy pakowaniu materiałów budowlanych.

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne maszyny do pakowania w folię termokurczliwą:

  • maszyny do pakowania automatycznego
  • maszyny do pakowania półautomatycznego
  • tunele obkurczające
  • maszyny do zgrzewarek
  • zgrzewarki impulsowe

Gdzie warto stosować folię termokurczliwą?

Folia termokurczliwa znajdzie bardzo duże zastosowanie w wielu branżach. Mogą być wykorzystywane do pakowania artykułów kosmetycznych, papierniczych oraz spożywczych. Zapewniają wysoką wydajność oraz jakość pakowania, gwarantują szczelność i estetykę zapakowanego produktu. Charakteryzują się dużą uniwersalnością. Wśród naszych maszyn do pakowania, znajdziesz takie, które pozwalają na zapakowanie produktów o różnej długości. Nasze urządzenia charakteryzują się dużą elastycznością i mogą być wykorzystywane do różnorodnych artykułów – małych, dużych, wysokich, niskich, lekkich i ciężkich. Wyposażone są w komputery, które umożliwiają zapamiętanie ustawień dla większej ilości produktów. 

Posiadają automatyczny system regulujący ustawienia maszyny, dzięki czemu zgrzew zawsze jest na środku opakowania. W urządzeniu Auto 60 zastosowano zgrzewarkę, której temperatura jest kontrolowana cyfrowo. Model Unica dostępny jest również w wersji dla przemysłu spożywczego. W tym przypadku w całości został wykonany ze stali kwasoodpornej. Zastosowanie maszyn do pakowania w folię termokurczliwą zapewnia szczelne zapakowanie pojedynczych produktów, jak również pozwala na tworzenie wielopaków czy zgrzewek. Mogą być one wykorzystywane przy różnego rodzaju akcjach promocyjnych. Oprócz tego takie pakowanie znakomicie zabezpiecza i chroni produkty w trakcie transportu, jak również podczas magazynowania. Dbając o zadowolenie naszych Klientów, proponujemy sprzęt zapewniający wysoką jakość, jak również nowoczesną technologię. Usprawni on organizację pakowania w Twojej firmie i pozwoli na dostosowanie do własnych potrzeb. 

Postaw na współpracę ze specjalistami

Zakłady produkcyjne oraz przedsiębiorstwa działające w różnorodnych branżach posiadają ściśle określone potrzeby i kierują się swoimi oczekiwaniami. Wychodząc im naprzeciw, nasze maszyny do pakowania w folię ceny mają ustalane w różnych przedziałach, ponieważ poszczególne urządzenia różnią się między sobą pod względem gabarytów oraz parametrów. W przypadku maszyn do pakowania w folię cena urządzenia jest również podyktowana i zależna od jakości oraz zastosowanej nowoczesnej, zaawansowanej technologii. Ceną będą się również różnić urządzenia o większej ilości dostępnych funkcji czy wyposażone w dodatkowe cechy. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.